Bogense Sejlklub

Palby Fyn Cup 2018


Dato og tid

Fredag d. 25. maj 2018 kl. 09:00 til søndag d. 27. maj 2018 kl. 11:00

Tilmeldingsfrist

Tirsdag d. 22. maj 2018 kl. 15:00

Sted

Bogense Sejlklub
Sejlerkajen 4
5400 Bogense
Denmark

Arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk


(English below)

Tilmelding til Palby Fyn Cup 25. maj - 27. maj 2018
Vælg måleregel for at at tilmelde dig Palby Fyn Cup 2018

OBS ! Tilmeld dig i god tid..

Tilmelding 750,- kr (inden 1/4)
Tilmelding 850,- kr (fra 1/4 og 1/5)
Tilmelding 950.- kr (fra 1/5 - 22/5)

Tilmelding er incl. leje af GPS tracker, morgenmad fredag samt suppe efter sejladsen.

Udfyld feltet vedr. morgenmad

Alle felter med * skal udfyldes!

Jeg bekræfter, at den tilmeldte båd vil være udrustet og bemandet forsvarligt til at gennemføre sejladsen,
og at jeg er medlem af en sejlklub, der er anerkendt af den nationale myndighed.

Tilmelding er bindende. 

---

Choose language at top right.

Entry form for registration to Palby Fyn Cup 25. maj - 27. maj 2018

Choose ticket type to sign up to Palby Fyn Cup 2018,
Enrollment fee DKK 750,- (before 1/4)
Enrollment fee DKK 850,- ( 1/4 - 1/5)
Enrollment fee DKK 950,- (1/5 - 22/5)
incl. rent GPS tracker, breakfast friday morning and soup after end race.
(Breakfast friay: number of servings in "Antal morgenmad fredag")

All fields with * are required!

I certify that the registered boat will be adeqately equipped and staffed to carry out the race,
and I am a member of a yacht club recognized by the national authority.

This registration is binding.

Find vej til arrangementet

Deltagerliste

Navn Bådtype Sejlklub
Alan Nielsen X-99 Åbenrå Sejlklub - ASC
Allan Jensen Langø 999 Juelsminde Sejlklub
Allan Rye Grinde Ebeltoft Vig
Anders & Peter Juul X-79 Kerteminde
Anders Beckett Molich-X-Meter Faaborg
Anders Hansen Kracer 40r Malmö Segelsällskap
Anders Hjortlund Dragonfly 800 Kolding Sejlklub
Anders Roth Farrier F-32SR Malmö Segelsällskap
Anders Thor Larsen DB-35 Kalundborg Sejlklub
André Bätz Farrier F82R SLRV
Axel Thomsen Bavaria 38 Match Kaløvig Bådlaug
Bent Jensen Maxi 84 sejlklubben Lynæs
Bertel Gantriis X-Yacht X-562 Skive Sejlklub
Bjarne Andersen Banner 30 Middelfart sejlklub
Bjarne Levin Dufour 34 Skælskør amatør-sejlklub
Bjarne Nielsen Comfortina 32 Rungsted sejlklub
Bjarne Ravn Uberg Concorde 38 Assens Tursejlerklub
Carsten Birch Albin Express Sejlklubben Neptun Vejle
Carsten D. Appelt Moody 425 Fredericia Sejl Klub
Carsten Graff Scan-kap 99 Kerteminde
Carsten Højgaard Maxi 84 Fredericia Sejlklub
Carsten Lauridsen Omega 30 SNV Vejle
Carsten Rasmussen Dufour 34 Performance Grenaa
Casper & Martin Aagaard X-99 KAS
casper hamdrup solus alta kerteminde sejlklub
Christian Caspersen X-332 S Nivå Bådelaug
Christian de Lichtenberg X-362 Sport Næstved Sejlklub
Christian Fogt Andersen Scan-kap 99 Sejlklubben Snekken Vordingborg
Christian Rosendal Arcona 32 Kolding Sejlklub
Christian Rossing Dolphin 81 RCO Regatta Club Oberhofen
Christian Seilman Dynamic 35 Middelfart Sejlklub
Christoph Elfenkaemper Salona 41 CKA
Claes T Christensen X-99 Tårbæk Sejlklub
Claus Christensen Molich-X-Meter Kerteminde
Claus Dalbøge Arcona 340 Egå sejlklub
Claus Gildberg Grans Soleil 43 Langelinie Lysbådehavns Bådelav
Claus Hansen J 105 Egå Sejlklub
Claus Haugaard Andersen Melges 32 Thurø Sejlklub
Claus Ingemann Nielsen Matchracer 37 Middelfart
Claus Larsen Banner 30 Æsss
Dan Nielsen Faurby 330 ASK
Dan Østergård Matcher 37 Kolding Sejlklub
Dennis Andreasen Dufour 30 -
Ejner Kjær One off tri 33 Marselisborg sejlklub
Eli Schrøder X-412 Egå
Else Elbek Hanse 370 Marselisborg Sejlklub
Emilie Strøm Jacobsen Matchracer 37 Middelfart
Erik Hessellund Bavaria 32 Kolding sejlklub
Erik Medelby Andersen Swede 38 Faaborg Sejlklub
Erik Skovgaard Maxi 80 R lemvig sejlklub
Erling Bisgaard X-40 Middelfart sejlklub
Evan Lindegaard Elan 40 Kalundborg
Finn Ehmsen Elan 295 Aabenrå Sejlklub
Finn Madsen BB10 Meter Egaa
Flemming Heiberg X-332 Kalundborg Sejlklub
Flemming Olsen Hanse 400 Fåborg
Frank Rhode Maxi 909 Sejlklubben Lynæs
Georg Hillebrand Dragonfly 25 Sport B.S.C.
Georg Thuesen Luffe 37 Faaborg
Gert Daugaard x-332 Hejlsminde Bådelaug
Gorm Dahlstrøm X-99 Snekken Vordingborg
Gunnar Schønfeldt X-342 Marselisborg
Gunnar T. Hansen Banner 30 Special Norsminde Sejlklub
Hans Aagaard X-362 Sport Grenaa Sejlklub
Hans Andersen Albin Delta BSV
Hans Jørn Knudsen Luffe 40 Marselisborg sejlklub
Harry Laustsen X-Yachts - X4.3 Struer Sejlklub
Harry Vangberg Drabant 24 Svanemøllen
Helge Kold Wauquiez 37 Chance Faldsled sejl og motorbådsklub
Henning Ebdrup Nielsen X-332 Bogense sejlklub
Henriette Agersnap X-332 Sejlklubben Syvstjernen
Henrik Aagesen Banner 34 Nykøbing S. Sejlklub
Henrik Bøje Hansen Dragonfly 28 Performance Skærbæk Bådeklub
Henrik Christensen Dragonfly 1000 Skærbæk Bådeklub
Henrik Frederiksen X-332 Horsens sejlklub
Henrik Gersling German Frers 44 Kaløvig Bådelaug
Henrik Ilsvsrd Scan-kap 99 Aabenraa sejl club
Henrik Jørgensen X4³ KDY
Henrik Kjersgaard Johansen Bavaria 42 Bogense
Henrik Kjær Jakobsen X-362 Bogense
Henrik Lange Bavaria 35 Match Aarhus sejlklub
Henrik Ottesen DUFOUR 45 Aalborg Sejlklub
Henrik Sveigaard Harmony 38 Fredericia
Herbert Schüler Dragonfly 920 extreme CKA Hamburg
Høgni Faurschou Faurby 36 Aarhus Sejlklub
Jacob Bang X-332 Svendborg Sunds Sejlklub
Jacob Christensen Hanse 315 Marbæk Sejl og Motorbådsklub
Jacob Skou Clausen Matchracer 37 Middelfart
Jacob Stachelhaus X-35 Hou Baadelaug
Jakob Buus Petersen Concorde 38 Sejlklubben Sundet
Jakob Frost Frost 38 Faaborg Sejlklub
Jakob Gadegaard Bendixen Scan-kap 99 ASK
Jakob Richard Olsen Albin Nova Sønderballe Bådelaug
Jan Andersen Black Marlin Ballen Sejlklub
Jan Ankerstjerne Drabant 38 Aarhus sejlklub
Jan Böhm J-33 SEGELCLUB UNTERELB
Jan Henning Hansen International 806 Marselisborg
Jan Holst Dehler 36 JV Bogense Sejlkkub
Jan Mortensen 650-minitransat Fredericia sejlklub
Jan Olesen Oyster One-Off Gilleleje
Jan Peters Luffe 43 SVH-SSCH
Jens Fast Scan-kap 99 ASK
Jens Haldager X-99 Sundet
Jens Hedegaard X-79 Kolding Bådlaug
Jens Lorenzen Mosquito Gråsten Sejlforening
Jens Lyhne Hanse 370 Marselisborg Sejlklub
Jens Peder Ploug Bianca Lido Faaborg Sejlklub
Jens Quorning One-Off Skærbæk
Jens Sørensen X-332 Århus Sejlklub
Jens Thuesen Dragonfly 35 Thurö Sejlklub
Jesper Bjørn Hansen Arcona 430 KDY
Jesper Fog Nordisk Familiebåd Kaløvig Bådelaug
jesper froda Aphroite 101 havnsø
Jesper Kragmann Hanse 400 SBK Skærbæk
Jesper Petersen First 456 Marselisborrg
jesper rasmussen IMX 40 grenaa
Jesper Stentoft X-99 Kolding Bådelaug
Jette Dalegaard X-35 Brejning Båd Klub
Joakim Garde Scan-Kap 99 Aarhus Sejlklub
Johannes Skytte Omega 36 Bogense
John Jalving Ylva Bogense
John Morsing X-99 Haderslev sejlclub
Johnny Christensen Maxi Magic Hou Bådelaug
Jonas Sørensen Carbonite 21 Kerteminde Sejlklub
Jørn Juhl X-37 Sønderborg Yacht-Club
Jørn Nissen X-50 Juelsminde
Jørn Olsen T-34 Marselisborg Sejlklub
Jørn Pedersen X-99 Brejning Båd Klub
Jørn Petersen Dehler 35 cws Horsens Sejlklub
Kai Hoffmann XP 38 Egå sejklub
Kaj Nørregaard Drabant 27 Sejlklubben Lynæs
Karin Østergaard Elan 31 Kolding Sejlklub
Karsten Svenningsen Scan-kap 99 Middelfart Sejlklub
Kasper Jørgensen X-99 Korsør Sejlklub
Kasper Malmskov-Hartvig Bianca 27 Middelfart
Keld Ibsen X-40 Sønderborg Yacht Club
Kenny busch Hansen Solus 29 Kerteminde sejlklub
Kim Adel Holst madsen Luffe 37 Lynetten
Kim Ebler Hansen X-362 Sport Kolding Sejlklub
Kim Henriksen X-332 Holbæk Sejlklub
Kim Rasmussen X-99 Sejlklubben København
Kim Rene Hansen X-99 Sejlklubben Lynetten
Kim Sørensen X-99 Korsør
Kim Uldall Jørgensen Bianca 420 Sejlklubben Neptun Vejle
Kim Viborg Luffe 44 Horsens Sejlklub
Kjeld Bjørn Andersen Hallbeg Rassy 34 Dragør Sejlklub
Klaus-Uwe Stryi IMX 40 RVE
Klaus Bøggild Trimaran Assens Sejlklub
Klaus Gelting Avance 36 Marselisborg Sejlklub
Klaus Gram-Hansen XP 44 Årøsund Bådelaug
Klaus Johansen Luffe 37 Skælskør Amatør Sejlklub
Klaus Schubert First 36.7 Horsens
Knud Erik Albertsen Granada 375 Neptun Vejle
Knud Erik Graversen Albin Nova Middelfart Sejl
Knud Møller Maxi 1000 Egå
Kristian Grummesgaard Seascape 24 Århus Sejlklub
Kristian Hansen Jouet 37 Kolding
Kurt Corfixsen Maxi Fenix Lynæs
Lars Bang-Nielsen Arcona 410 Svendborg Sund Sejlklub
Lars Bjerg Bavarian 350 Sportline Marselisborg Sejlklub
Lars Dalegaard Larsen 28 Brejning Båd Klub
Lars From Evosion 34 Ringkøbing sejlklub
Lars Hansen Maxus 28 Sejlklubben Lynæs
Lars Hoff X-34 Aarhus Sejlklub
Lars Jensen X-99 Sundet kbh.
Lars Kaempfe Dragonfly 800 Fyc Flensborg
Lars Kruse Esse 850 Vedbæk
Lars nielsen Duet Horsens Sejlklub
Lars Olsen Drabant 30 Holbæk Sejlklub
Lars Petersen Bavaria 33 Cruiser Lynæs
Lars Præst Dragonfly 920 TSK
Lars Rasmussen Grand Soleil 45 Bogense
Lars Rasmussen X4³ Vallensbæk
lars Røpke Scan-kap 99 helsigør
Lars Skyum Larsen 28 Frederikssund Sejlklub
lars stenild Faurby 36 norsminde sejlklub
Lars ø Jørgensen X-402 Juelsminde
Lasse Hyldager First 41s5 Fredericia
Leif Pehrson Ylva Kerteminde
Mads Lenschau Solus 29 Skødshoved Sejlklub
Mads Lobert IMX 40 Sejlklubben København
Mads Sckerl Grand Soleil Troense Bådelaug
Mark Christensen Drabant 33 Struer
Martin bach larsen L23 køge sejlklub
Martin Bjørn Christensen Banner 34 Jyllinge Sejlklub
Martin Flückiger Multihull SCStä
Martin Vagnholm Bianca Riviera Kolding sejlklub
Martin Veis H-båd Egå Sejlklub
Matthias Noelting X-332 GYC
Matthias Retzlaff X-99 WSCW
Michael Albin Larsen Dragonfly 920 Egå
Michael Bay Christensen Bavaria 36 Skærbæk
Michael Hansen Scan-Kap 99 Grenaa
Michael Jeppesen x-99 Sundet
Michael Jorsal Luffe 37 Ebeltoft
Michael Lonsdale Bavaria 33 Egå Sejlklub
Michael Matthiessen X-99 YCW
Michael Müller X-332 SVAOe
Mikael Mogensen Banner 30 Snaptun
Mikkel Larsen Cb66 Racer Bork bådelaug
Mikkel Stephensen Bavaria caribia 340 Bogense
Mogens Kirkelund Maxi 999 Aabenraa Sejl Club
Morten Adel Larsen Matcher 31 Korsør Sejlklub
Morten Larsen Albin Express Sejleklubben Neptun, Vejle
Morten Leth-Jessen Matcher 31 Kolding
Morten Linnebjerg Banner 30 Middelfart Sejlklub
Morten Vinther X-99 Vallensbæk sejlklub
Nickolaj Sørensen Jeanneau Sun Odyssey 35 Juelsminde/SNV
Nicolaj Bjørnholt Matchracer 37 Middelfart
Niels Arne Johansen Bavaria 36 Bogense
Niels Bentzon Nantucket clipper 32 Aalborg sejlklub
Niels Clausen Dehler 34 SNV
Niels Erik Jakobsen Jouet 920 Neptun Vejle
Niels Erik Sørensen Hanse 375 Roskilde Sejlklub
Niels Laursen Comet 41S Troense Bådelaug
Niels Nørgaard Pedersen X-37 Middelfart Sejlklub
Niklas Joensen Faurby 36 Kastrup Sejlklub
Nikolai Barnekow Jensen Matchracer 37 Middelfart
Nikolaj Drue Matchracer 37 Middelfart
Nils-Jørn Rahbek X-41 KAS
Nils Rømer Mosquito 88 Sundet
Normann Sloth X-99 Roskilde Sejlklub
Ole Lund Pogo 30 Københavns Amatør Sejlklub
Ole Meredin X-43 Kalundborg
Ole Rasmussen X-482 Vallensbæk Seljklub
Ole Steffensen Impala 31 Vallensbæk
Ole Sønderby Dynamic 35 Egå
Orla Haladyn Beneteau oceanis 34 Danmarks tursejlerforening
Palle Graversgaard Albin Vega Fredericia Sejl Klub
Palle Lemminger Dragonfly 800 Juelsminde
Peder Roar Jensen Dehler 38 Assens Sejlklub
Per Cederberg Seascape 24 ASC
Per Jørgensen Scan-Kap 99 Bogense Sejlklub
Per Kristiansen X-332 Helsingør Sejlklub
Per Leth Hansen X-99 Sundet
Per Meisner L 23 Brejning Båd Klub
Per Nielsen H-båd Kaløvig Bådelaug
Per Risvang Molich-X-Meter Aarhus Sejlklub
Per Stochholm First 36.7 Dragør Sejlklub
Per Svendsen Banzai 280 Skive
Per Vedby Jørgensen Maxi 77 Kolding Bådelaug
Per Weiskvist Mills 37 Nyborg
Peter Hansen Impala 30 Lundeborg Sejlklub
Peter Højland Farrier F22r Herslev strand sejlklub
Peter Leicht IMX 40 SVgM
Peter Olesen Impala 36 Nyborg sejlforening
Peter Quorning Flerskrogsbåd Skærbæk Bådelaug
Peter Rysholt Christiansen Hanse 312 -
Peter Sinding Ylva KDY
Poul-Erik Lading Impala 30 Nappedam
Poul Fibæk Laursen Opus 35 Århus sejlklub
Poul Johannsen X-332 Egå
Poul Overgaard Granada 31 Mariager Sejlklub
Rasmus Lamberts X-99 SYC
Reinhard Holthusen Akilaria 950 Freie Segler Hamburg
Rene Schmidt Luffe 40.04 Egå Sejlklub
Rikke Huusom X-79 Faaborg sejlklub
Rikke Ullersted Jeanneau Sun Charm 39 Kaløvig
Rune Dyrvig Contrast 36 Bogense Sejlklub
Rüdiger Schwarz Dragonfly 25 Sport SKWB
Steen Hoffmann Banner 34 Hornbæk Bådeklub
Steen Lampe Halberg Rassy 352 Årøsund Bådelaug
Steen Madsen Fareast 28R Middelfart
steen munk-petersen Bianca 27 Haderslev sejlforening
Steen Olesen Bavaria 38 Kaløvig Bådelaug
steen Pedersen Hanse 370 Kolding Sejlklub
Steen Toftebjerg Xp 44 KDY/NSK
Svend Aage Olesen Passat 28 Sejlklubben Neptun Vejle
Svend Bæk Albin Express Middelfart
Sönke Häseler Elan 340 Segelverein der Fachhochschule Hamburg
Søren Bredal X-342 Sæby Sejlklub
Søren Gundtoft Laurin 32 Fjellebroen Sejlklub
Søren Herreborg Banner 34 Fjellebroen
Søren Juel Albin Express Ballen Sejlklub
Søren Koitzsch BB10 Meter Skive
Søren kr Larsen Grand Soleil Vejle
Søren Nørgaard Omega 42 Hou Bådelaug
Søren Pedersen Luffe 37 Juelsminde Sejlklub
Søren Steen Sunwind 29 Middelfart
Tage Pedersen Dehler 343 Kolding Bådelaug
Team Xpresso Xp 44 Sønderborg Yacht-Club
Them Dreyer Luffe 37 Havnsøsejlklub
Thomas Gerlach Drabant 24 Hadsund Sejlklub
Thomas Nielsen X-99 Svendborg Sunds Sejlklub
Thomas Nielsen Nissen 10M Egå
Thomas Pedersen Faurby 363 Kaløvig
Thorsten Heidecker Bavaria 40 cru. Bj. 2008 Höruphav brolaug
Torben Herslund Drabant 22 Arresø sejlklub
Torben Høiby X-99 Egå
Torben Noer Albin Ballad Norsminde Sejlklub
Torben Vagn Rasmussen Granada 35 Køge
Torsten Bastiansen X-41 Flensborg Yacht Club
Troels Vinding Mamba 29 Faaborg Sejlklub
Tue Anderen Grand Soleil 43 Snaptun Sejlklub
Ulf Dinesen Maxi 77 Kalundborg Sejlklub
Ulf Rosskamp Farrier F82R SLRV
Ulrich Martens X-99 SLRV
Ulrik Meyer Nielsen X-99 Bogense
Wolfgang Böhme Hinrichsen 34 Svendborg Sunds Sejlklub

Kontaktinformationer til arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk