Bogense Sejlklub

Palby Fyn Cup 2017


Dato og tid

Fredag d. 26. maj 2017 kl. 09:00 til søndag d. 28. maj 2017 kl. 11:00

Tilmeldingsfrist

Torsdag d. 25. maj 2017 kl. 08:00

Sted

Bogense Sejlklub
Sejlerkajen 4
5400 Bogense
Denmark

Arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk


(English below)

Tilmelding til Palby Fyn Cup 26. maj - 28. maj 2017
Vælg måleregel for at at tilmelde dig Palby Fyn Cup 2017
Tilmelding 750,- kr incl. leje af GPS tracker, morgenmad fredag samt suppe efter sejladsen.
Udfyld feltet vedr. morgenmad

Alle felter med * skal udfyldes!

Tilmelding efter 15. maj 2017 tillægges gebyr på 100,- kr

Jeg bekræfter, at den tilmeldte båd vil være udrustet og bemandet forsvarligt til at gennemføre sejladsen,
og at jeg er medlem af en sejlklub, der er anerkendt af den nationale myndighed.

Tilmelding er bindende. 

---

Choose language at top right.

Entry form for registration to Palby Fyn Cup 26. maj - 28. maj 2017

Choose ticket type to sign up to Palby Fyn Cup 2017,
Enrollment fee DKK 750,- incl. rent GPS tracker, breakfast friday morning and soup after end race.
(Breakfast friay: number of servings in "Antal morgenmad fredag")

All fields with * are required!

Registration after 15. maj 2017 additional fee of DKK 100,- kr.

I certify that the registered boat will be adeqately equipped and staffed to carry out the race,
and I am a member of a yacht club recognized by the national authority.

This registration is binding.

Find vej til arrangementet

Deltagerliste

Navn Bådtype
Allan Jensen Lotus Scandinavia
Allan Rye Grinde
Allan Tønnesen Corsair 24 sprint
Anders & Peter Juul X-79
Anders Beckett Molich X meter
Anders Hjortlund Dragonfly 800 Fixed Wing
Anders Kraft Aphrodite 101
Anders Lamberg Seascape 24
Anders Roth Farrier F-32SR
Anders Thomsen Solus Alta
Anders Thor Larsen DB 35
Andreas Linnet X-79
André Bätz Trimaran Farrier F82R
Anne Holst J80
Axel Bering Scanner 391
Axel Seehafer Soto 40
Axel Süssmann Dragonfly 920 Extreme
Axel Thomsen Bavaria 38 match
Bertel Gantriis X-562
Bjarne Andersen Banner 30
Bjarne Hansen Bavaria 36
Björn Schwarzer X-99
Bo Mammen Kruse X-372 sport
Brian Thrysøe Drabant 27
Bruno Neigaard Maxi 77
Carsten Birch Albin Express
Carsten Bjerregaard Rasmussen Motorsejler
Carsten Dilling Arcona 430
Carsten Højgaard Maxi 84
Carsten Lauridsen Omega 30
Carsten Rasmussen Dufour 34 Performance
Christian Rosendal Arcona 32
Christian Seilman Dynamic 35
Christian Støttrup Faurby 393
Christian Tveen Hanse 400
Claus Andersen Minimize
claus bjørnhart Sagitta 35
Claus Christensen Molich X meter
Claus Hansen J 105
Claus Larsen Banner 30
Dan Larsen L 23
Dan Østergård Matcher 37
Dennis Andreasen Dufour 30
Dirk Clasen Prima 38
Ejner Kjær One Off tri 33
Eli Schrøder X-412
Else Elbek Hanse 370
Erik CHristiansen Dehler 34
Erik Jørs 11 meter one design
Erik Meldgaard Andersen Bavaria 35 Match
Erling Bisgaard X-40
Esben Madsen Fenix
Finn Ehmsen Elan 295
Finn Hørup Nielsen W-Båd
Finn S. Madsen BB10 Meter
Flemming Olsen Hanse 400
Georg Hillebrand Dragonfly 25
Gert Daugaard X-332
Gunnaras Sommerlund Sejlbåd Impala 24
Gunnar Schønfeldt X-342
Gunnar T. Hansen Banner 30 Special
Hans Aagaard X-362
Hans Jørgen Kjær Jørgensen X-40
Hans Jørn Knudsen Luffe 40
Hans L. Petersen Dehler 36 SQ
Harald Holstein Holsteinsborg Luffe 45
Helge Kold Wauquiez 37 chance
Henning Ebdrup Nielsen X-332
Henning Kristensen H-35
Henning Wermuth X-95
Henrik Aagesen Banner 34
Henrik Bøje Dragonfly 28 Performance
Henrik Frederiksen X-332
Henrik Gersling German Frers 44
Henrik Ilsvard Scan-kap 99 Special
Henrik Kjær Jakobsen x-362
Henrik Lange Bavaria 35 match
Henrik Züricho Banner 30
Henri Skou Sweden Yachts 38
Herbert Schüler Dragonfly 920 Extreme
Hinnerk Blenckner J 105
Horst Figge-Jänke X-37
Høgni Faurschou Faurby 36
Jacob Stachelhaus X-35
Jakob Frost Frost 38
Jakob Richard Olsen Albin Nova
Jakob Schäfer X-95
Jan Andersen Black Marlin
Jan Ankerstjerne Drabant 38
Jan Böhm J 33
Jan Henning Hansen International 806
Jan Holst Dehler 36 JV
Jan Madsen Melges 32
Jan Meincke X-46
Jan Mortensen Mini 650 Proto
Jan Olesen Oyster One-Off
Jan Peters Luffe 43
Jens-Peter Theimann Trimaran Astus 22.1
Jens Hedegaard X-79
Jens Lyhne Hanse 370
Jens Peder Ploug Bianca Lido
Jens Quorning One-off Trimaran
Jens Sørensen X-332
jesper froda Aphrodite 101
Jesper Kragmann Hanse 400
Jesper Petersen First 456
jesper rasmussen IMX 40
Jesper Steenholdt Albin Delta 31
Jesper Stentoft X-99
Jette Dalegaard X-35
Johannes Skytte Omega 36
John Svensson Bavaria 30
John Thomsen Dehler 343
Jonas Hallberg JPK 10.10
Jon Rosager Juhl Nordship 32
Jørgen Hansen Matchracer 37
jørn gram-hansen J 120
Jørn Juhl X-37
Jørn Nissen X-50
Jørn Petersen Dehler 35 cws
Jørn Schulz X-332
Karsten Svenningsen Scan-kap 99
Kenneth Meier-Andersen Elan 340
Kenny Hansen Souls 29
Kim Ebler Hansen X-362 Sport
Kim Henriksen X-99
Kim Uldall Jørgensen Bianca 420
Kirsten Harmstorf-Schönwitz DK46
Kjeld Lærke X-362 sport
Klaus Gelting Avance 36
Klaus Gram-Hansen Xp 44
Klaus Johansen Luffe 37
Klaus Madsen Impala 27
KLaus Schubert First 36.7
Knud Erik Graversen Albin Nova
Knud V. T. Lassen Maxi 909
Kristian Hansen Jouet 37
Kurt Corfixsen Maxi Fenix
Lars Bang-Nielsen Arcona 410
Lars Dahl-Nielsen Granada 375
Lars Dalegaard Larsen 28
Lars Hansen Bavaria 37
Lars Hoff X-34
Lars Jørgensen X-402
Lars Kaempfe Dragonfly 800
Lars Møller Christensen BB10 Meter
Lars Petersen Bavaria 33
Lars Rasmussen Grand Soleil 45
lars Røpke Scan-kap 99
Lars Stenild Faurby 36 s
lasse hyldager First 41S5
Leif Ellebye Andersen Bavaria 39 Cruiser
Leif Pehrson Ylva
Mads Caspersen Banner 41
Mads Lobert IMX 40
Mads Sckerl Grand Soleil 43
Mads Tang Kristensen Scan-kap 99
Mark Christensen Drabant 33
Martin Bjørn Christensen Banner 34
Martin og Casper Andreasen X-99
Martin Veis Marxen H-båd
Max Mueller Luffe 40.04
Mette W. Iermiin Bavaria 35 match
Michael Albin Larsen Dragonfly 920
Michael Christiansen Lotus Scandinavia
Michael Jeppesen X-99
Michael Lonsdale Bavaria 33
Michael Müller X-332
Michael Petersen Faurby 393
Mikael Mogensen Banner 30
Mikael Rask Dehler 343
Mike Rasmussen L 23
Mikkel Lange Melges 32
Mikkel Stephensen Bavaria 340 caribia
Milo Schulz Bianca 28
Mogens Kirkelund Maxi 999
Morten Dahl Mosquito 85
Morten Galskov Luffe 37
Morten Højbjerg Ohlson 29
Morten Larsen IMX 40
Morten Leth-Jessen Matcher 31
Nickolaj Sørensen Jeanneau Sun Odyssey 35
Niels Chr. Frydendahl x-37
Niels Clausen Dehler Optima 101
Niels Erik Jakobsen Jouet 920
Niels Laursen Comet 41S
Niels Nørgaard Pedersen X-37
Niels Skovhede Albin nova
Niklas Joensen Faurby 36
Nils-Jørn Rahbek X-41
Ole Knudsen Omega 34
Ole Meredin X-43
Ole Rasmussen X-482
Ole Sønderby Dynamic 35
Oluf Jørgensen LUFFE 3.6
Onno Thedinga Dragonfly 28S
Peder Roar Jensen Dehler 38
Per Hansen Matchracer 37
Per Jone Bakker Dragonfly 26
Per Jørgensen Scan-kap 99
Per Kristiansen X-332
Per Løfstrøm Banner 30
Per Nielsen H-båd
Per Risvang Molich X meter
Per Roskvist LA Krydser
Per Slengerik J 70
Per Weiskvist Mills 37
Peter Egeberg Luffe 44
Peter Hansen Impala 30
Peter Hillock Scan-kap 99
Peter Højland Farrier F22r
Peter Leicht IMX 40
Peter Olesen Impala 36
Peter Quorning Dragonfly 25 Sport
Peter Vind Larsen Aphrodite 101
poul erik lading impala 30
Poul Fibæk Laursen Helmsman Opus 35
Poul Johannsen X-332
Rasmus Lamberts X-99
Rasmus Moosdorf X-312
Reinhard Holthusen Akilaria 950
Rene Andersen Dehler 36 JV
Rikke Elsner Hanse 370
Rikke Huusom X-79
Rune la Cour Dyrvig Contrast 36
Russell Brice X-35
Schmidt & Alling Schmidt & Alling Drabant 24
Sigrid Havemann Banner 30
Simon Kjær Larsen 25
Steen Hoffmann Banner 34
Steen Lampe Halberg Rassy 352
steen Munk-Petersen Bianca27
Steen Nielsen Molich X meter
Steen Olesen Bavaria 38
Steen Toftebjerg XP 44
Stefan Barfred Banner 34
Stefan Eliasson seacart30
sten lembo JEANNEAU SUN ODYSSEY 32i
Svend Bæk Albin Express
Svend Engrob Corsair 750 Dash
Sven Zoller X-50
Søren Bredal X-342
Søren Dybkjær Ditlev Ylva
Søren Herreborg Banner 34
Søren Juel Albin Express
Søren Koitzsch BB10 Meter
Søren Larsen Grand Soleil 50
Søren Melgaard Scan-kap 99
Søren Nørgaard Omega 42
søren Pedersen Luffe 37
Søren Steen Sunwind 29
Søren Tholstrup X-372 Sport
Tage Jensen Matcher 41
Tage Pedersen Dehler 343
Team Xpresso XP 44
Therkild Nielsen Diva 39
Thomas Langvad Granada 24
Thomas Lund Hansen Landmark 43
Thomas Nielsen Nissen 10m
Thorsten Heidecker Bavaria 40 Cruiser
Tobias Pedersen Seacart 26
Tom Winther Hansen Contrast 33
Torben Gravenhorst Compis 36
Torben Høiby X-99
Torben Lorentsen X-79
Torsten Bastiansen X-41
Tue Anderen Grand Soleil 43
Uffe Bisgaard Ylva
Ulco Smits Kolibri 900
Ulf Rosskamp Farrier F82R
Ulrik Meyer Nielsen X-99
Ulrik Wismar Impala 36
Vagn Larsen XC 35

Kontaktinformationer til arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk