Bogense Sejlklub

Palby Fyn Cup 2017


Dato og tid

Fredag d. 26. maj 2017 kl. 09:00 til søndag d. 28. maj 2017 kl. 11:00

Tilmeldingsfrist

Torsdag d. 25. maj 2017 kl. 08:00

Sted

Bogense Sejlklub
Sejlerkajen 4
5400 Bogense

Arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk


(English below)

Tilmelding til Palby Fyn Cup 26. maj - 28. maj 2017
Vælg måleregel for at at tilmelde dig Palby Fyn Cup 2017
Tilmelding 750,- kr incl. leje af GPS tracker, morgenmad fredag samt suppe efter sejladsen.
Udfyld feltet vedr. morgenmad

Alle felter med * skal udfyldes!

Tilmelding efter 15. maj 2017 tillægges gebyr på 100,- kr

Jeg bekræfter, at den tilmeldte båd vil være udrustet og bemandet forsvarligt til at gennemføre sejladsen,
og at jeg er medlem af en sejlklub, der er anerkendt af den nationale myndighed.

Tilmelding er bindende. 

---

Choose language at top right.

Entry form for registration to Palby Fyn Cup 26. maj - 28. maj 2017

Choose ticket type to sign up to Palby Fyn Cup 2017,
Enrollment fee DKK 750,- incl. rent GPS tracker, breakfast friday morning and soup after end race.
(Breakfast friay: number of servings in "Antal morgenmad fredag")

All fields with * are required!

Registration after 15. maj 2017 additional fee of DKK 100,- kr.

I certify that the registered boat will be adeqately equipped and staffed to carry out the race,
and I am a member of a yacht club recognized by the national authority.

This registration is binding.

Find vej til arrangementet

Deltagerliste

Navn Bådtype
Allan Jensen Lotus Scandinavia
Anders Thor Larsen DB 35
Andreas Linnet X-79
André Bätz Trimaran Farrier F82R
Axel Süssmann Corsair Sprint 750 MK 2
Björn Schwarzer X-99
Bo Gregersen Ballad
Bruno Neigaard Maxi 77
Carsten Dilling Arcona 430
Christian Støttrup Faurby 393
Claus Christensen Molich-X-Meter
Dan Østergård Matcher 37
Dennis Andreasen Dufour 30
Ejner Kjær One Off tri 33
Finn S. Madsen BB10 Meter
Gunnar Schønfeldt X-342
Helge Kold Wauquiez 37 chance
Herbert Schüler Dragonfly 920 Extreme
Høgni Faurschou Faurby 36
Jakob Richard Olsen Albin Nova
Jan Böhm J 33
Jan Henning Hansen International 806
Jan Peters Luffe 43
Jens-Peter Theimann Trimaran Astus 22.1
Jens Sørensen X-332
Jesper Stentoft X-99
John Svensson Bavaria 30
John Thomsen Dehler 343
Jørn Juhl X-37
Kenneth Meier-Andersen Elan 340
Kim Henriksen X-99
Kjeld Lærke X-362 sport
Lars Stenild Faurby 36 s
Mads Lobert IMX 40
Martin Bjørn Christensen Banner 34
Michael Jeppesen X-99
Morten Dahl Mosquito 85
Per Roskvist LA Krydser
Peter Hillock Scan-kap 99
poul erik lading impala 30
Rasmus Moosdorf X-312
Rune la Cour Dyrvig Contrast 36
Russell Brice X35
Steen Hoffmann Banner 34
Steen Toftebjerg XP 44
Stefan Barfred Banner 34
Søren Melgaard Scankap 99
Tage Pedersen Dehler 343
Team Xpresso Xp44
Thomas Lund Hansen Landmark 43
Torben Gravenhorst Compis 36
Torben Lorentsen X-79
Tue Anderen Grand Soleil 43
Ulco Smits Kolibri 900
Ulf Rosskamp Farrier F82R
Ulrik Meyer Nielsen X-99

Kontaktinformationer til arrangør

Bogense Sejlklub
+45 64813339 +45 40162372
sejladsen@fyncup.dk